Restaurování a výkup

Vlastníte-li stará kamna a uvažujete o jejich restaurování, pak jste zde na správném místě. Restaurováním historických kamen se zabývám již 28 let. Za tu dobu mi prošli rukama stovky nejrůznějších kamen a dokázal jsem shromáždit velké množství jak náhradních dílů, tak původní literatury a dokumentace pro tato kamna. Při restaurování kamen používám v prvé řadě původní originální díly,které jsem za tu dobu získal a až v krajním případě nově vyrobené. Při výrobě nového dílu dbám a to aby tento díl plně odpovídal originálu.

Restauruji kamna vyrobená v letech 1800 - 1945. Specializuji se na takzvaná americká kamna, ale restauruji i ostatní historická kamna. Ukázky mojí práce můžete například vidět v Hotelu Praha ve Špindlerově Mlýně, Pensionu HAPPY, v Národním technickém muzeu Praha (obor hutnictví). Při restaurování kamen mám na paměti že nejlepší reklamou pro mou práci je spokojený zákazník.
V případě Vašeho zájmu shlédnout mnou restaurovaná kamna Vás po předchozí telefonické domluvě uvítám u mne v Úvalech. Zde můžete vidět kromě kamen která restauruji pro své zákazníky také část mé soukromé sbírky těchto kamen, která je v současné době nějvětší v ČR.

Výkup historických kamen


Vlastníte-li stará kamna vyrobená do roku 1945 a neuvažujete o jejich restaurování, můžete mi je nabídnout k odprodeji. Mám zájem o kamna značek AMERICAN HEATING, ABC, LINCOLN, COLUMBIAN, ART GARLAND, UNIVERSAL, RED CROSS, HARDING, HASTINGS, FENIX, FRIEDLAND, FERRUM, BOSKO, OCENIAN ,a další.
Kamna mohou být nekompletní nebo jakkoliv poškozená či pouze jednotlivé části. Dále vykupuji veškeré doplňky ke kamnům (uhláky, nářadí, ohrádky, lopatky, paravany, desky pod kamna, předpopelníky a další). Mám zájem také o veškeré reklamní předměty s tématikou kamen: prospekty,návody na používání,reklamní cedule,staré faktury a účty na hlavičkovém papíře a další věci vážící se na stará kamna. Budu rád když mi zašlete foto s kontaktem na Vás.

Co vše zajišťuji

  • Kompletní restaurování vašich kamen
  • Dílčí opravy kamen nebo jednotlivých dílů
  • Prodej restaurovaných kamen z momentální nabídky
  • Výběr kamen před restaurováním u mne a jejich následnou renovaci
  • Prodej jednotlivých dílů historických kamen
  • Zhotovení poškozených dílů vašich kamen
  • Prodej příslušenství pro americká a historická kamna
  • Poradenskou činnost v oblasti historických a amerických kamen
  • Dopravu kamen od zákazníka a zpět, včetně instalace kamen u zákazníka
  • Výkup všech historických kamen a jednotlivých dílů a všeho, co se týka historických kamen